Świętymi bądźcie - JPII

Niedziela 12 października 2014 r. to XIV Dzień Papieski, którego hasłem jest
„Jan Paweł II - Świętymi bądźcie”. Te słowa mają nas zachęcić do odkrycia w sobie,
w codziennym życiu, powołania do świętości.

Przed pontyfikatem Jana Pawła II świętość była czymś rzadkim, elitarnym
i dla większości świeckich bardzo odległym. Papież licznymi kanonizacjami
matek i ojców rodzin, ludzi ze wszystkich kręgów społecznych sprawił, że droga do świętości stała się jakby szersza i dostępna dla każdego z nas.
Dzięki niemu zrozumieliśmy, że wszyscy - bez wyjątku - jesteśmy powołani do świętości.

Jednak pomimo tej zmiany współczesny świat odrzuca świętych, ponieważ są oni dla niego wyzwaniem, burzą utarte schematy i wzywają do sięgania wyżej.
Świętość bywa tematem wstydliwym i wręcz niechcianym, a już na pewno
świętość według wielu jest niemożliwa do osiągnięcia. Niejednokrotnie łączy się ją z  dewocją, czy też oderwaniem od rzeczywistości. Jednak wcale niemała rzesza ludzi poszukuje świętości i za nią tęskni.
Św. Jan Paweł II zachęcał wszystkich bez wyjątku do sięgania po świętość i wskazywał szereg dróg wzrastania w niej.

Jako mały krok na drodze do naszej świętości potraktujmy wsparcie akcji, która nazywana jest „żywym pomnikiem” Jana Pawła II. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 13 lat organizuje zbiórki środków na rzecz funduszu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z małych miejscowości całej Polski. Poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo ponad dwa i pół tysiąca młodych ludzi, którzy mogą realizować swoje edukacyjne aspiracje. Tę inicjatywę Kościoła w Polsce Jan Paweł II już za życia określił mianem pomnika „najbliższego jego sercu”. Zachęcamy do wspierania jej modlitwą  i dobrym słowem, a podczas kwesty przy kościele będziemy mogli przekazać także środki materialne na to wyjątkowe dzieło.