III  NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA (rok C) –  1 MAJ 2022

• Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

• Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela.
      W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

• We wtorek, 3 maja, Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny.
    • I czwartek m-ca modlitwy o powołania kapłańskie.
    • I sobota m-ca  godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach
      godz. 17.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi - różaniec fatimski.

W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, Niedziela Dobrego Pasterza.
      Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
      W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.