NIEDZIELA  MIŁOSIERDZIA (rok C) –  24 KWIECIEŃ  2022

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa.
    To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje
    miłosierdzie.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
    Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

Liturgia tygodnia:   17.00

-  We wtorek uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
   Z racji oktawy Wielkanocnej uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

-  W środę Nowenna do NMP
-  W piątek Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego

• W sobotę spotkanie z młodzieżą w świetlicy parafialnej:  11.oo- kl. VII,  12.oo-kl.VIII.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.