NIEDZIELA PALMOWA (rok C) – 10 Kwiecień 2022

• Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania. W diecezjach przeżywamy dziś Światowy Dzień Młodzieży.
    • Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

• Bierzmowani, grupa komunijna i ich Rodziny uczestniczą w Triduum Paschalnym.
    • W środę odwiedziny chorych od godz. 9.00
    • W czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (ciemnicy), adoracja z możliwością spowiedzi do godz. 20.00
    • Liturgia Wielkiego Piątku. W godzinie miłosierdzia o godz. 15.00 gromadzimy się w kościele na Koronce do Miłosierdzia Bożego. Droga Krzyżowa o godz. 17.30   Po Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godz. 20.00 Obowiązuje post ścisły.
    • Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy Grobie Chrystusa. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz.18.00
      Przychodzimy na nią ze świecami. Podczas liturgii poświęcenie ognia, wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Święcenie pokarmów wielkanocnych  na zewnątrz wokół  kościoła z zachowaniem dystansu:

Żarki Wlk.o godz. 10.00 i 11.00  Buczyny 1030     Żarki Małe  1130    Stare Czaple  1145    Pustków 1200

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu.
    • Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18.00
    • Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy Rezurekcją o godz. 6.00