I NIEDZIELA ADWENTU (rok C) – 28 LISTOPAD 2021

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa.
      W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego.
      Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

• Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”.
    W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca.

2. Roraty w środę, czwartek i piątek o 16.00

3. W piątek  odwiedziny chorych z komunią św. od godz. 9.00

4.  W sobotę w świetlicy parafialnej spotkanie z młodzieżą o 11.00 kl. VII 12.00 kl. VIII

5. Najbliższa niedziela Eucharystyczna - zmiana Tajemnic Różańcowych

6. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku
        Sowieckiego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszki.

7. Świece Caritas na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
        Duża -20zł mała 7 zł.

• Jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.