XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - Niedziela Eucharystyczna

Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. W świecie skażonym obłudą i zakłamaniem ci, którzy to demaskują, są narażeni na różne ataki, trudności. Jednak wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
Zmiana Tajemnic Różańcowych i Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz.9.00

• Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
    Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

• W czwartek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości103. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
    Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Msze Święte, szczególnie o godz.10.00

• 05 listopad 2021 r. odbył się w Muzeum Ziemi Lubuskiej XI finał Konkursu „Ojczyzno Ma”.
    W konkursie wzięło udział 3 uczniów z klasy V, VII, VIII Szkoły Podstawowej Żarkach Wielkich : Maja Gacka, Kacper Klaczak, Amelia Gacka, którzy znaleźli się wśród 30 uczniów z całej diecezji i dzielnie walczyli o udział w finale.
    Nasz ministrant i uczeń Kacper Klaczak zajął II miejsce w finałowej rozgrywce, stał się laureatem wśród 10 uczestników finału; serdecznie mu dziękujemy i gratulujemy tego sukcesu Jego rodzicom i całej Rodzinie.

• W najbliższą niedzielę zbiórka do Puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.