V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (rok B) – 21 MARZEC 2021

• Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

• Od 19-25 Marca trwa Tydzień Modlitw o ochronę życia.
    • W czwartek  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zdeklarowani do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przynoszą ze sobą świece.
    • W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz.17.00

• Za tydzień  Niedziela Palmowa, na mszach św. błogosławieństwo palm.

• Sprzątanie kościoła: Wichowska Helena i Glica Dominika

• Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitych łask Bożych.
      Parafianom i gościom spokojnej i miłej niedzieli oraz udanego tygodnia.