II NIEDZIELA ADWENTU (rok C) – 5 GRUDZIEŃ 2021

• Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą.
    • Dziś także pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
    • Jutro, 6 grudnia, wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami.
      Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  • W środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Msza Święta o godz. 16.00 – poświęcenie medalików dzieciom z III klasy.

• W przyszłą niedzielę będzie dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Zbiórka do puszki na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

Jubilatom i solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.