II NIEDZIELA ZWYKŁA (rok B) – 17 STYCZEŃ 2020

• W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

• Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem
    „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

• W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

• Rozpoczyna się zastępcza forma wizyty duszpasterskiej w naszej parafii.
    W tygodniu zapraszamy na wspólną Mszę św. o godz. 16:00, a po Mszy św. kolędowe spotkanie modlitewne przy żłóbku i błogosławieństwo dla rodzin. Do wspólnej modlitwy będziemy zapraszali mieszkańców następujących ulic:
    wtorek      19.01 - ulica Fabryczna
    środa        20.01 - ulica Kościelna
    czwartek   21.01 - ulica Zwycięstwa
    piątek       22.01 - ulica Wolności i Wyzwolenia, Stare Czaple
    sobota      23.01 - Żarki Małe, Buczyny i Pustków, Lipowa

• Sprzątanie kościoła: Rybczyńska Urszula i Andrzejewska Maria

Wszystkim Parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia płynące od Dzieciątka Jezus.