WAŻNE INFORMACJE

Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby chętne, które chciałyby pomóc w tworzeniu strony  parafialnej
i miałyby uwagi oraz pomysły co do jej wyglądu.

Ks. Zdzisław - opiekun strony

kontakt@parafiazarkiwielkie.ns48.pl
  tel. parafialny 68/300-02-86

Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie
                     w 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

W czwartek, 2 kwietnia, o 21.37 zapalmy w oknach świece i módlmy  się za
                                                      wstawiennictwem św. Jana Pawła II o ustanie pandemii.

„Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II. Tobie, miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka. Do Ciebie z pokorą wołamy.

Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem. Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu. Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc.

Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia. Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.
Św. Janie Pawle II,
św. Faustyno i wszyscy święci, módlcie się za nami”.

Śpiew Suplikacji:

Święty Boże! Święty mocny! Święty nieśmiertelny! Zmiłuj się nad nami.

Od powietrza, głodu, ognia i wojny, Wybaw nas Panie.

Od nagłej i niespodziewanej śmierci, Zachowaj nas Panie.

My grzeszni ciebie Boga prosimy, Wysłuchaj nas Panie.

Zabierz strach i ześlij Twego Ducha,
gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!

" Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka."