WAŻNE INFORMACJE

Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby chętne, które chciałyby pomóc w tworzeniu strony  parafialnej
i miałyby uwagi oraz pomysły co do jej wyglądu.

Ks. Zdzisław - opiekun strony

kontakt@parafiazarkiwielkie.ns48.pl
  tel. parafialny 68/300-02-86

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzimy ją w Liturgii Kościoła 25 marca, na dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Ponieważ Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku zbiega się z Niedzielą Palmową i początkiem Wielkiego Tygodnia, dlatego uroczystość ta przeniesiona jest na poniedziałek 9 kwietnia 2018. Tego też dnia będziemy mogli w sposób uroczysty podjąć Duchową Adopcję.

Odwieczne Słowo Ojca Niebieskiego przyjęło ludzkie ciało w łonie Maryi Dziewicy. Maryja poczęła z Ducha Świętego Jezusa, naszego Zbawiciela. Od tego momentu Jezus zamieszkał pośród nas, stał się człowiekiem.

Z woli św. Jana Pawła II ten właśnie dzień ustanowiony został Dniem Świętości Życia. Tego dnia dziękujemy Bogu przez Maryję za każde ludzkie życie, dziękujemy za życie, którym zostaliśmy obdarzeni przez Stwórcę.

Dar życia jest zaraz po miłości Boga największym darem dla ludzi. Dlatego tego dnia bardzo odważnie stajemy po stronie Życia i podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, ale jeszcze Nienarodzonego.

" Bóg jest pierwszym źródłem radości i nadziei człowieka."